TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Aşağıda koşullar akcamodul.com.tr üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir. 

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

ÜRÜN TESLİMATI

Online olarak sitemizden verilen siparişler periyodik olarak her iş günü, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 17.00’den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir. Siparişleriniz ortalama 2-3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 1500 TL ve üzeri alışverişlerde ilk kargo gönderdim ücreti satıcı tarafından karşılanacaktır.1500 TL altındaki ödemelerde kargo ücreti ürün fiyatına eklenerek sipariş alınır.

Sözleşme konusu ürün, mücbir sebepler, hava muhalefeti, deprem, sel, yangın, salgın hastalık v.b. gibi olağanüstü durumlar nedeni ile 30 (otuz) günlük yasal süre içinde teslim edilemez ise, satıcı bu durumu müşteriye bildirir.

İADE VEYA DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜNÜN FATURASI

İade ve değişimi yapılacak ürünün faturasının tüm nüshaları ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Fatura size elektronik ortamda kesilmişse  faturayı akca.modul.tasarim@gmail.com e-posta olarak iletebilirsiniz.

İADESİ/İPTALİ YAPILACAK ÜRÜN (CAYMA HAKKI)

1. Müşteri, 14  gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin  cayma hakkına sahiptir. Müşteri, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.  Tarafınıza ulaşan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün iadesini teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde tarafımıza gönderimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin sayısı ve tutar iadesi talep ettiğinizi belirterek tarafımıza anlaşmalı kargo ve size verilen kargo kodu ile gönderdiğiniz takdirde işleminiz yapılacaktır. Ürünün 14 gün içerisinde iadesi halinde faturada belirtilen tutar müşteriye eksiksiz olarak iade edilecektir.

İade edilmek istenen ürün bize ulaştığında, iade ekibimizce incelenecektir. İnceleme süresi 7 iş günüdür. İnceleme sonucunda iade koşullarını karşıladığı tespit edilen ürünlerden; müşterinin iadesini istediği ürünlerin ücret iadesi yapılacaktır. Müşterinin değişim istediği taleplerde ise, ilgili ürün stoklarda varsa müşteriye gönderilecek, aksi durumda ücret iadesi yapılacaktır.

2.Şirketimiz müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu sebeple müşteri ürünü yasal süre olan 14 günü geçirdikten sonra iade etmek isterse , 14 gün ile 60 gün arasında yapılacak iadelerde, ilk ürün gönderiminde üretici firmanın ödemiş olan kargo bedeli ve iade/değişim esnasında var olabilecek her türlü kargo bedelleriyle sanal pos komisyon ücreti düşülerek geriye kalan tutar  iade edilecektir.